face
bip
wozek


Dzień Zapobiegania Narkomanii

 

Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi na problem używania narkotyków i leków w celu odurzania się. Problem stanowi duże zagrożenie z powodu szybkiego tempa pojawiania się niebezpiecznych substancji psychoaktywnych powodujących ostre zatrucia dzieci i młodzieży, uzależnienia, a nawet zgony. Wakacje są sprzyjającym okresem, podczas którego wiele młodych ludzi sięga po raz pierwszy po narkotyki. Początkowe eksperymentowanie potraktowane jako dobra zabawa, może jednak mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia.

Dzień ten jest też okazją do pokazania osobom uzależnionym, że przy wsparciu ze strony bliskich i specjalistów możliwy jest powrót do życia bez narkotyków.

Pamiętaj !

Jeśli uważasz, że Ty, Twój przyjaciel, znajomy ma problem z narkotykami, natychmiast porozmawiaj z zaufaną dorosłą osobą – rodzicem, trenerem lub nauczycielem. Leczenie jest dostępne i bezpłatne, a uzależnienie jest jednostką chorobową, którą można leczyć.
Leczenie w poradni uzależnień nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego

W naszej przychodni https://szpzlo.praga-pld.pl/zlo-ul-styrska-44 Zespół wykwalifikowanej kadry medycznej proponuje szeroki zakres pomocy w zakresie porad psychologicznych, diagnostycznych, sesji psychoterapii indywidualnej, interwencji kryzysowej, sesji wsparcia psychospołecznego, wizyt domowych / środowiskowych.

 

Dzień Zapobiegania Narkomanii