face
bip
wozek


Samodzielna rehabilitacja po COVID-19

 

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) przygotowała projekt pn. “Samodzielna rehabilitacja po COVID-19”. Celem kampanii jest promocja fizjoterapii i pokazanie jej możliwości. To, że dziś nie jest dodatkiem do leczenia, a jego istotną częścią oraz że może być inspiracją do zdrowego stylu życia.

Poradnik do samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19 to zbiór technik, ćwiczeń i wskazówek dla wszystkich pacjentów, którzy mają za sobą zakażenie koronawirusem. Jest to materiał przygotowany przez Biuro Regionalne WHO dla Europy, przetłumaczony i dostosowany dla polskich pacjentów przez ekspertów KIF. Poradnik “Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19” przedstawia podstawowe ćwiczenia oraz porady dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia po zakażeniu COVID-19. Zebrane w nim informacje mają wspomóc samodzielny powrót do pełnej sprawności, a także uczulić na niepokojące, nawracające objawy. Proponowane ćwiczenia oraz zalecenia nie powinny jednak zastępować indywidualnie dobranego programu ćwiczeń czy zaleceń, które zostały przekazane pacjentom przez personel medyczny podczas wypisu ze szpitala.

W związku z powyższym przekazujemy Państwu odnośnik zawierający niezbędne materiały informacyjne oraz filmy instruktażowe z ćwiczeniami i zaleceniami dla poszczególnych grup pacjentów:

 

Samodzielna rehabilitacja po COVID-19 – kliknij